عکسهای دیدنی
 
 
پرتال وزارت دادگستری
پرتال قوه قضائیه
شورای شهر اصفهان
 
 
جستجو
 
 
 
 
جملات مفید حقوقی
آیا می‌دانید؟ چنانچه یکی از نامزدها، فوت نمایند و وصلت به هم بخورد، و هدایا عیناً موجود نباشد طرف مقابل وظیفه‌‌ای ازبابت برگرداندن بهای هدایا به خانواده متوفی نخواهد داشت
 
 
 
 
آدرس دفتر وکالت محسن نوروزی
اصفهان-خ نیکبخت-مجتمع ماکان-طبقه سوم-واحد 37

پذیرش : روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17 الی 20

شماره تماس :
09134136351
03136644074

 
 
 
 
 
 
وکیل معاضدتی در هنگام تقدیم دادخواست مکلف به ابطال تمبر مالیاتی نیست و ضرورتی به صدور اخطار رفع نقص نیز از این جهت نمی باشد بلکه در پایان محا
تاریخ انتشار : 03-06-1391

وکیل معاضدتی در هنگام تقدیم دادخواست مکلف به ابطال تمبر مالیاتی نیست و ضرورتی به صدور اخطار رفع نقص نیز از این جهت نمی باشد بلکه در پایان محا



نشست قضایی قضات دادگاههای تجدید نظر استان اصفهان


عنوان

وکیل معاضدتی در هنگام تقدیم دادخواست مکلف به ابطال تمبر مالیاتی نیست و ضرورتی به صدور اخطار رفع نقص نیز از این جهت نمی باشد بلکه در پایان محاکمه و پرداخت حق الوکاله مالیات مربوطه توسط دستگاه پرداخت کننده کسر خواهد شد.

سئوال

آیا وکیل معاضدتی مکلف به ابطال تمبر مالیاتی و پرداخت سایر هزینه های وکالت می باشد یا خیر؟

نظر اکثریت

مالیات بر درآمد تعلق می گیرد لذا در وکالت معاضدتی که بر اساس احسان و کمک به فردی که فاقد تمکن لازم است استوار می باشد در آمدی برای وکیل محقق نمی گردد تا ملزم به پرداخت مالیات آن باشد. آنچه در ماده 10 قانون تشکیل صندوق حمایت وکلاء و کارگشایان و آئین نامه مربوط در مورد پرداخت حق الوکاله وکیل معاضدتی بیان شده نیز در آمد محقق نیست و پرداخت این مبلغ به وکیل معاضدتی در زمان تنظیم وکالت نامه یا شرکت وکیل در جلسات دادرسی صورت نمی گیرد بلکه بعد از خاتمه دادرسی و طی مراحل مختلف توسط کانون وکلاء به وکیل پرداخت می گردد که در همان زمان مالیت آن کسر می شود بنابراین وکیل معاضدتی ملزم به ابطال تمبر مالیاتی در زمان تنظیم وکالتنامه نبوده و مورد از موارد رفع نقص نیز نمی باشد.

نظر اقلیت

طبق ماده 10 قانون تشکیل صندوق حمایت وکلاء و کارگشایان دادگستری به وکلاء تسخیری و معاضدتی حق الوکاله پرداخت می گردد و طبق آئین نامه اجرایی ماده مذکور میزان حق الوکاله (دو میلیون ریال) مشخص شده است بنابراین کانون وکلا به حکم قانون از همان ابتدای امر که وکالت معاضدتی رابه وکیل محول می نماید متعهد به پرداخت حق الوکاله او طبق آئین نامه است و درآمد وکیل تا این حد محقق شده و ملزم به پرداخت مالیات آن و الصاق تمبر مالیاتی طبق ماده 103 قانون مالیاتهای مستقیم می باشد و محاسبه تمبر مالیاتی نیز بر اساس مبلغی است که در آئین نامه اجرایی ماده 10 قانون تشکیل صندوق حمایت وکلاء و کارگشایان دادگستری مشخص شده است و در صورت عدم الصاق تمبر مالیاتی بر اساس صدر تبصره یک ماده 103 قانون مالیاتهای مستقیم عمل خواهد شد.    

منبع : سایت دادگستری استان اصفهان

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

 
 
 
 
نظریات مشورتی
صفحه اصلي
قبول کلیه دعاوی حقوقی
مسایل کاربردی روز
گالري تصاویر
برنامه هفتگي
پاسخ به سوالات شما
مشاوره تلفنی
مطالب مفید حقوقی
اخبار
آراء هیات عمومی دیوانعالی کشور
آراء دیوان عدالت اداری
قوانین حقوقی
مسایل و قوانین جزایی
نشست های قضایی
داستانهای کوتاه و خواندنی
آیا میدانید هایی در مورد مهریه و جهیزیه
امور موکلین
سايت هاي مرتبط
سوالات حقوقي كاربران
قوانین جدید
انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی
پيام هاي كاربران
 
وكالت آن لاين ( آنلاين ) | وکیل | سایت وکیل | وکالت | سایت وکالت | وب سایت وکیل | وکیل دادگستری | وکیل با سابقه |دفتر وکالت | مشاوره حقوقی | مشاوره آنلاین حقوقی | مشاوره تلفنی با وکیل | مشاوره تلفنی حقوقی | مشاوره با وکیل | قبول کلیه دعاوی حقوی | بانک قوانین ایران | فروشگاه کتاب نرم افزار حقوقی